שולחנות מנהלים

מנהלים, בכל הדרגים ובכל העסקים והארגונים, עובדים שעות רבות מדי יום. בנוסף רובם חווים לחץ רב, בעיקר לנוכח האחריות המשמעותית שמוטלת עליהם. בהתאם מומלץ בחום לכל מנהל לדאוג לעצמו לסביבת עבודה מיטבית – כזו שתאפשר לו להביא לידי ביטוי את מלוא היכולות שלו, ובמקביל תהפוך את יום העבודה הכאמור ארוך לנעים. השולחן של כל מנהל ומנהלת הוא כמובן פריט דומיננטי בחדר, ובהתאם ההשפעה שלו משמעותית, ולכן כשבוחרים שולחנות מנהלים חשוב להקדיש תשומת לב למספר דגשים ובפרט אלה הבאים.

התאמה מלאה לסביבת העבודה הרצויה

האיכות הראשונה החשובה היא התאמה מלאה לצרכים הספציפיים של כל מנהל. שולחן עבודה הוא קודם כל פריט פרקטי, ואם למשל מדובר על מנהל שזקוק לציוד מגוון בהישג יד – מחשב, שני מסכים, מדפסת, טלפון, מגשים למסמכים מודפסים ועוד – השולחן המתאים יהיה רחב מידות. לעומת זאת יש מנהלים ומנהלות שמעדיפים דווקא את האסכולה המינימליסטית, וזקוקים למינימום גירויים כדי להתרכז ולתפקד באופן מושלם, ועבורם אין צורך בשולחן גדול יתר על המידה.

בנוסף עשויים שולחנות מנהלים לכלול גם מגירות, מדפים, כוננית וכו' – גם הבחירה הזו היא בהתאם להעדפות הספציפיות של כל מנהל ולהרגלי העבודה שלו.

חומרי גלם שמשדרים יוקרה

המנהלים המצטיינים באמת יודעים שמידת הכבוד שהם יזכו לה מכל שאר הגורמים בעסק או בארגון נקבעת בהתאם לאישיות שלהם. יחד עם זאת כדאי שגם השולחן של המנהלת או המנהל ישדר יוקרה, בעיקר משום שאיכות זו מזוהה עם רצינות והשקעה. 

עץ הוא חומר גלם שמשדר גם יוקרה וגם חמימות, כך שהוא מהווה חומר גלם מושלם עבור שולחנות מנהלים. העצים המומלצים הם דובדבן בעל הגוונים האדמדמים הנעימים, מהגוני שגם הצבע הדומיננטי בו הוא חום אדמדם, וונגה (עץ כהה מאוד שמגיע מאפריקה ומתאפיין בחזות אקזוטית) ואדר (העץ שמוכר גם בשם מייפל).

באופן טבעי גם רמת הגימור חייבת להיות ללא פשרות, כך שהמראה של השולחן יספק את האימפקט המבוקש.

שולחנות מנהלים בעיצוב ייחודי

אנחנו חיים בעידן שמאפשר לנו להביא את עצמנו לידי ביטוי במגוון רחב של דרכים, ובמידה רבה גם מעודד אותנו לעשות זאת. עבור מנהלים, החברה שבה הם עובדים היא מקום מצוין להביא בו לידי ביטוי את הייחודיות שלהם, וגם בחירת השולחן מושפעת מכך. מעבר לאיכויות האסתטיות הנדרשות כאמור משולחנות המנהלים והצורך לשדר יוקרה, כדאי תמיד לבחור דגם שמשקף את האישיות. המבחר הרחב של האפשרויות מייצר חופש בחירה נרחב, כולל אופציות יוצאות דופן שמוסיפות עניין לחדר.

הגודל לא קובע

בעבר שולחנות מנהלים היו גדולים מאוד, בעיקר עקב הרצון להעביר מסר ברור לעובדים. כיום, כשניהול איכותי באמת הוא כזה שמתבצע בגובה העיניים, ניתן לזהות מגמה שונה. כאמור ישנם מקרים שבהם הצרכים מחייבים שולחן רחב ידיים, לרוב בצורת האות L, אבל גם שולחן קטן יותר בהחלט עשוי לשרת היטב כל מנהלת ומנהל.