קמין גז

יותר ויותר ישראלים זונחים את פתרונות החימום המסורתיים והמעט משמימים – מזגנים ותנורים שונים – לטובת פתרון שהוא גם פריט יוקרתי ואסתטי: קמין. לפני שבוחרים קמין כדאי לדעת כי ישנם שלושה סוגי קמינים עיקריים והם קמין עצים, קמין נפט וקמיני גז. קמין גז הוא בדרך כלל המוצר היקר מבין 3 האפשרויות הנ"ל, אבל בכל זאת הוא מהווה בחירה טבעית, וזאת מהסיבות הבאות:

טמפרטורה מדויקת

בימי החורף הקרים, שבמקומות הנמוכים והגבוהים עלולים להיות גם קפואים, אנחנו רוצים לחמם את מרחבי הבית השונים – אבל לא סתם לחמם אלא ליצור בהם את הטמפרטורה המדויקת ביותר מבחינתנו, זאת שתבטיח נעימות מקסימלית. מבחינה זו לקמיני גז ישנו יתרון מבוהק על פני קמיני העץ והנפט, שכן קמין הפועל על בסיס גז מגיע עם תרמוסטט שמקנה לנו שליטה מלאה על הטמפרטורה שנוצרת בחדר וברגע שמגיעים לנקודה המדויקת שבה חם אבל לא חם מדי, מופסקת הזרמת הגז לקמין.

תחזוקה מינימלית

עוד יתרון של קמין הגז על פני קמין העץ, שלרוב נתפש כבחירה הטבעית (בעיקר בזכות העובדה שהוא מככב בסרטים רבים ובלא מעט סדרות טלוויזיה, ועל כן מעורר אצלנו מידית אסוציאציות רצויות), הוא התחזוקה המינימלית שלו.

כדי להשתמש בקמין עץ נדרשים כמובן עצים, שאותם יש צורך לאחסן בתנאים מסוימים. לעומת זאת גז זורם ממילא לבתים שלנו, כך שכל מה שצריך לעשות הוא ללחוץ על כפתור ולאפשר לאותו גז לזרום גם אל הקמין. אחת לשנה יש לבדוק את תקינותה של המערכת (על ידי טכנאי גז שהוסמך לכך) ופרט לכך אין צורך בפעולות מיוחדות.

האם קמין גז ידידותי לסביבה?

ביותר ויותר החלטות בימינו השיקול האקולוגי נכנס לתמונה, ועם נוכחות מובהקת. הסיבה לכך ברורה – הצורך להגן על הסביבה ולצמצם את הפגיעה בכדור הארץ. גם מבחינה זו קמין גז הוא בחירה נכונה, שכן סוג זה של קמין מבטיח ניצול אפקטיבי מאוד של האנרגיה, מה גם שגז הינו משאב שנחשב לידידותי יחסית לסביבה. עוד כדאי לדעת כי גם בהיבט האסתטי קמין גז מצטיין, מה גם שהמנעד הרחב של העיצובים מאפשר לכל אחד ולכל אחת לבחור את הקמין המדויק ביותר עבור הבית שלהם.