טיולים גיאוגרפיים

ככל שאנחנו מטיילים יותר בעולם, כך רף הציפיות שלנו עולה. אמנם גם סופשבוע בברצלונה או 5 ימים בלונדון יספקו לנו הנאה רבה, אבל עם השנים התיאבון גדל – והמטרה היא לגלות באמת את העולם, על כל הפינות הייחודיות שבו, ולהגיע למקומות קסומים שעדיין לא זכינו להכיר. במקרים אלה המוצר המומלץ הוא טיול גיאוגרפי, ומומלץ כמובן לצאת אליו עם חברה שזו המומחיות שלה.

מה זה טיול גיאוגרפי?

טיולים גיאוגרפיים מוגדרים כטיולים שמגיעים ליעדים ייחודיים – נופים יוצאי דופן, מפגשים עם אוכלוסיות שונות מאיתנו באופן מהותי (ומצד שני גם דומות לנו במובנים אחרים), היכרות עם תרבויות עכשוויות או תרבויות עבר, טעמים מרתקים, כפרים עתיקים, שמורות טבע שמציעות מפגש עם בעלי חיים בסביבתם הטבעית ובאופן כללי שלל חוויות מרגשות.

סקרנים

קהל יעד אחד של טיולים גיאוגרפיים הוא אנשים סקרנים. הרצון לראות עוד ועוד פיסות מהעולם, כולל אלה הרחוקות מאוד מאיתנו – פיזית ומנטלית – הוא מנוע רב עוצמה, ואין כמו טיול גיאוגרפי שתוכנן בקפידה ע"י אנשי מקצוע מנוסים כדי לספק את הסקרנות הזו.

חובבי תרבויות עתיקות

קהל יעד נוסף של הטיולים הגיאוגרפיים הוא חובבי וחובבות תרבויות עתיקות. במדינות רבות ניתן למצוא עדויות לחיים של פעם, בין אם באתרים ארכיאולוגיים ובין אם בכפרים שבהם נשתמרו מסורות עתיקות יומין. קירגיזסטן, וייטנאם, מרוקו, קוסטה ריקה ונפאל הן רק חלק מהדוגמאות של המקומות שבהם כדאי לבקר ולפגוש את העבר.

טיולים גיאוגרפיים בעקבות בעלי חיים

עוד קהל יעד שעשוי להיות עד מאוד במסגרת טיולים גיאוגרפיים הוא חובבי בעלי חיים. ליתר דיוק, מי שרוצה לפגוש בעלי חיים בסביבתם הטבעית ולא כשהם כלואים בשטח מצומצם וסובלים מהיעדר גירויים מתאימים. טיול ספארי במדינה כמו קניה למשל הוא חוויה מסעירה במיוחד, בפרט לאחר שנחשפים לעוצמתו של הטבע ולעוצמת החיים הטמונה בבעלי חיים.

טיולים לכל הגילאים

חשוב להדגיש כי טיולים אלה מתאימים לבני ובנות כל גיל. אין צורך בכושר גופני יוצא דופן כדי להגיע לכל היעדים הייחודיים, ולמעשה הנסיעות מתבצעות באוטובוסים מרווחים וממוזגים או בג'יפים נוחים ומהודרים. גם תנאי הלינה מפנקים, ומאפשרים התמסרות טוטאלית לטיול עצמו.