באמת שלא משנה מה העסק שלכם – מסעדה, אולם אירועים, משרד חקירות קטן או חברת הייטק גדולה, שירותי ניקיון לעסק הם הבסיס לכול, כי סביבת העבודה היא הבסיס להכול. בלי לעגל פינות, בלי להחליק אבק מתחת לשטיח, ובלי לשכוח את האזורים החשוכים והנסתרים בבית העסק, שירות הניקיון לעסק שלך צריך להכיר את השטח לפחות טוב כמוך, אם לא יותר.

כשהמרחב נקי ומסודר, נטול אבק ולכלוך מצטבר, העובדים והלקוחות מרגישים את זה היטב, והדבר ניכר מיידית במצב הרוח ובתוצר העובדים, וכמובן ברמת הסיפוק של הלקוחות שלך. מסיבה זו חשוב מאוד לא להתפשר על חברת הניקיון והתחזוקה לעסק שלך.

אז כיצד בוחרים שירותי ניקיון לעסק?

כמו בכל דבר בימינו, הצעד הראשון לחיפוש, מציאה ובחירה של חברה לשירותי ניקיון לעסקים הוא כמובן רשת האינטרנט. אך שלא כמו דברים אחרים, שלב החיפוש המקוון הוא רק השלב הראשון בתהליך. כשאתם מבצעים את שיחת הטלפון או הפגישה הפרונטאלית עם נציג חברת האחזקה, כדאי לזכור ולשאול את כל מה שאתם צריכים לדעת כדי להתנהל מול החברה ועובדי הניקיון והתחזוקה. 

דוגמאות למספר שאלות חשובות:

  1. זמינות – האם החברה זמינה 24/7?
  2. האם ניתן לקבל שירות מיידי במקרה חירום?
  3. איזה שפות מדברים העובדים שלהם?
  4. מה מכלול השירותים המגיעים לכם מהחברה?
  5. עד כמה מעורבת ההנהלה בפעילות השוטפת של העובדים שמגיעים אליכם? (ניטור)

התנהלות שוטפת מול חברת שירותי ניקיון לעסק

ממש כפי שתרצו להתנהל בתקשורת תקינה ובריאה מול הלקוחות שלכם, כך גם תרצו להתנהל מול חברת שירותי הניקיון שלכם, והעובדים שמגיעים לעבוד אצלכם. לא מדובר רק בתקשורת בזמן אמת מול עובד הניקיון, אלא בתקשורת השוטפת ויישור הקווים מול החברה עצמה ומנהליה, דבר שיש לעשות מעת לעת, בעיקר בתחילת הדרך המשותפת.

אל תצפו שכל הצרכים שלכם ייענו באופן מייד. העובדים חדשים ועוד לא מכירים אתכם, ולא את המשרדים שלכם, ואתם עוד לא מכירים את צורת ההתנהלות השוטפת מולם. מה שחשוב מאוד בהתנהלות הוא תקשורת בריאה עם החברה עצמה שמציעה את שירותי הניקיון לעסק, כך שהפידבק המתמשך יוצר את התנאים לסיפוק מלא מהשירות שאתם מקבלים.