פרקט למינציה

רצפות פרקט הפכו בשנים האחרונות לאופציה מבוקשת מאוד. הסיבה העיקרית לעלייה המשמעותית בפופולריות של הפרקטים היא המגוון הרחב יותר של האפשרויות הקיימות כיום, ובפרט יש לנו בחירה בין פרקט עץ לבין פרקט למינציה. מגוון האפשרויות מרחיב גם את טווח המחירים ואם בעבר פרקטים היו מוצרים יקרים יחסית ועל כן ניתן היה לראותם רק בבתים יוקרתיים וביחסית מעט עסקים, היום כמעט כל אחד יכול להרשות לעצמו את החיפוי החמים שמשדרג את האסתטיקה של כל מרחב.

כיצד בנוי פרקט הלמינציה?

פרקטים למינציה מורכבים ממספר שכבות. השכבה העליונה היא ציפוי למינציה שקוף, שמטרתו היא להגן על הרצפה כך שהיא לא תישחק, תישרט או תדהה. השכבה שמתחת לציפוי השקוף היא זו שמקנה לרצפה את המראה שלה – זהו צילום של פרקט עץ, בכל גוון ומרקם שתרצו, ובאיכות גבוהה מאוד, כך שלמעשה כשאנחנו מתבוננים ברצפת פרקט אין לנו דרך לדעת האם מדובר על פרקט למינציה או שמא זה פרקט עץ "רגיל". מתחת לשתי שכבות אלה ישנן שכבות נוספות כמובן שמקנות לרצפה את הבסיס שלה, והן עשויות משבבי עץ. השכבה התחתונה ביותר היא השכבה הסוגרת, היא זו שצמודה למצע שמעליו מתקינים את הפרקט, ומטרתה היא הגנה מפני לחות.

פרקט למינציה – גם המראה אמיתי וגם התחושה

ההשתכללות הטכנולוגית המשמעותית בתחום מובילה לכך שכיום ניתן להקנות לכל פרקט למינציה לא "רק" מראה מרשים במיוחד, בכל רמת גימור שתרצו ועם דמיון לכל סוג עץ שבו תחשקו, אלא גם תחושה שמדובר על עץ טבעי – כך שגם כשנדרוך על הרצפה, נרגיש כאילו זה פרקט עץ "רגיל". כמו כן כדאי לציין כי קל ונוח לנקות סוג זה של פרקטים.

היתרון המשמעותי של הלמינציה

לפרקטים מסוג למינציה ישנו יתרון משמעותי על פני הפרקטים מהעץ הטבעי – מחיר אטרקטיבי בהרבה. מאחר שהמראה כאמור זהה, התחושות דומות להפליא ובסופו של דבר גם העמידות של פרקט הלמינציה הינה טובה מאוד, השורה התחתונה היא יחס עלות תועלת משתלם להפליא. עוד כדאי לדעת כי ניתן להשיג סוג זה של פרקטים בכמה דרגות עובי ובדרגת שחיקה גבוהה.