פטריות חימום הפכו בשנים האחרונות לפתרון חימום פופולרי למדי, הן עבור בתי עסק והן עבור מרחבי מגורים. במסעדות, בתי קפה, גני אירועים ואולמות אירועים נוהגים להשתמש בהם מזה זמן רב, אבל לנוכח היתרונות המשמעותיים של הפטריות והחום הנעים שהן מפיצות, התרחב השימוש בהן וכיום ניתן למצוא אותן גם בחצרות של בתים פרטיים או במרפסות פתוחות גדולות.

גז או חשמל?

הבחירה בין הדגמים הרבים של פטריות חימום מבוססת בעיקר על ממדי השטח שאותו רוצים לחמם. פטריה קטנה מדי תותיר שטח חשוף לקור ועל כן לא תמלא את ייעודה, ואילו פטריה גדולה מדי עלולה להפוך את המקום ללוהט יתר על המידה ובנוסף תצרוך אנרגיה רבה שלא לצורך. רכישת פטריית חימום דרך חברה ותיקה ואמינה מבטיחה לכם פתרון חימום אופטימלי שכן במקרים אלה תוכלו גם לבחור מתוך מגוון רחב של דגמים וגם לקבל הכוונה מקצועית יקרת ערך.

עוד פרמטר חשוב בבחירת פטריית חימום היא אופן פעולתה: ישנן פטריות שמחממות את סביבתן באמצעות גז וישנן פטריות שמקור האנרגיה שלהן הוא חשמל. האופציה השנייה נחשבת למתקדמת יותר וזאת בשל מספר סיבות: ראשית, בטיחות – אין חשש לדליפת גז ולריחות לא נעימים כשמשתמשים בחשמל, ועל כן ישנה עדיפות לסוג זה, כשכמובן חשוב מאוד להקפיד על פטרייה שעומדת בכל התקנים ועל חיבור תקין לרשת חשמל מתאימה.

סיבה שנייה היא החיסכון בהוצאות – הפטריות שפועלות על בסיס חשמל הינן יעילות יותר ובזכות יעילות אנרגטית זו גם ההוצאה על החימום נמוכה יותר וגם מבחינה אקולוגית זהו פתרון טוב יותר.

לפטריות החימום שפעולתן מבוססת על גז ישנו גם כן יתרון שעשוי להיות משמעותי: הן ניידות מאוד ולא זקוקות למקור חשמל בסמוך אליהן.

פטריות חימום – תורמות גם לאסתטיקה של המרחב

בנוסף לחמימות הנעימה שמפיצות פטריות חימום, גם בימים קרים במיוחד וגם בשטח פתוח, יש להן עוד איכות חשובה לא פחות: הן משדרגות את האסתטיקה של המרחב בו הן נמצאות. בעידן שבו ישנה הבנה לגבי תפקידה החשוב של האסתטיקה בחיינו, זהו יתרון בלתי מבוטל וכדאי לקחת גם אותו בחשבון כשבוחרים דגם ספציפי של פטרייה.