בשר משובח, עסיסיות וטעם מופלא, זה כל מה שאנחנו באמת צריכים כשאנחנו מתכננים את הארוחה הדשנה והמפנקת. היום כבר ברור כי שיטת הבישול הטובה ביותר היא עישון באמצעות תנור ייעודי, ולפני שאתם רוכשים מעשנת בשר ביתית ואת כל הבשרים היקרים ביותר שתמצאו אצל הקצב, קבלו מדריך לעישון בשר שיעשה קצת סדר בבלגן.

מעשנת ביתית קטנה – איך בוחרים?

כדי ליהנות מהבשר המעושן אתם זקוקים, כמובן, למעשנת בשר איכותית. התנור הייחודי הזה מורכב לרוב משני חלקים, כאשר בתא אחד נניח בשר (או ירקות וטופו למשל) ואילו בתא האחר את שבבי העץ. כדאי לזכור שישנם סוגים שונים של מעשנות, לרבות מעשנת פחמים או גז, לכל אחת מהן יתרונות משלה וגם השפעה על הטעם שיתקבל. 

באופן כללי, כמעט כל סוג בשר שעולה בדעתכם יכול להתאים, בוודאי כאשר אתם בוחרים במעשנת ביתית שמעניקה לכם שליטה טובה יותר על עוצמת החום ועל הטמפרטורה. לבישול איטי יתאימו צלעות טלה או בקר, אצבעות אנטריקוט, צלי כתף, שפונדרה, חזה בקר, עופות ובשרים אחרים. מי שיעדיף בישול קצר יוכל לבחור בסינטה, פילה, שייטל או ורד הצלע, למשל.

תהליך הצלייה של הבשר איננו קצר, על אף שיש בהחלט הבדלים בין סוגי בשרים שונים, כפי שהזכרנו קודם. ההמלצה היא לצלות את הבשר בטמפרטורה של כ-100 מעלות למשך שעתיים לפחות, ובמקרים מסוימים (בתלות בסוג הבשר) תזדקקו לזמן ממושך יותר של ארבע ואף חמש שעות. ההמתנה הזו נחוצה וחשובה כדי להבטיח תוצאה איכותית יותר, ואתם יכולים להיות בטוחים שהיא גם שווה את זה. 

איך שבבי עץ לעישון משפיעים על הטעם?

האמת הפשוטה היא שגם לסוג העץ שבו תשתמשו יש השפעה לא מבוטלת על הטעם, ולכן מומלץ לבחור בחומרים טבעיים בלבד, ללא כימיקלים או דבקים. ככלל תוכלו לבחור בין זני עץ שונים, וכל אחד מהם ישפיע גם על טעמו של הבשר: עצי המייפל והדובדבן יעניקו שדרוג מתקתק לבשר שלכם, ומי שמעדיף טעם אגוזי יותר יוכל לבחור בעץ הפקאן. הטעם החזק ביותר יתקבל מעץ מסקיט, ומי שמעדיף בכל זאת גרסה מעט יותר מרוככת יוכל להצטייד בעץ האלון. 

מעוניינים לרכוש מעשנת בשר? Traeger Grills מעשנת בשר, גריל בשר וטאבון מציעים לכם מגוון רחב של מעשנות בשר, אביזרים למנגל, כלים למנגל, תבלינים לעל האש, וכיסוי למנגל. לפרטים ומידע נוסף צרו עמנו קשר בטלפון מספר: 1800-10-12-84 או בקרו באתר בכתובת: https://www.traegergrills.co.il/.