עורך דין גירושין

פרידה עלולה להיות חוויה קשה במיוחד, הן לבני הזוג והן לילדים אם ישנם – אבל זו לא חובה. ישנם גם מקרים שבהם למרות שמדובר בחלום שמתנפץ, בצורך לארגן את החיים מחדש ואפילו במשקעים מסוימים, הגירושין מתנהלים בצורה נעימה כך ששני בני הזוג יכולים לצאת לדרך החדשה תוך זמן קצר ועם האנרגיות הנכונות. בפרט כך הדבר כשלתמונה נכנס גם עורך דין מומחה לגירושין.

חשיבותו של הסכם שמגובש בעזרת עורך דין גירושין

כששני בני זוג נפרדים ויש בתמונה ילדים, הפרידה אינה מוחלטת ונדרש עדיין שיתוף פעולה נרחב. על-מנת ששיתוף הפעולה יהיה מוצלח באמת, מומלץ לגבש הסכם גירושין – חוזה מפורט שמספק בסיס איתן לשיתוף פעולה לאורך זמן, בכל מצב שייווצר ולגבי כל הסוגיות הרלוונטיות לחיים המשותפים (מבחינת גידול הילדים) גם אחריה פרידה. עורך דין גירושין בעל ניסיון בניסוח הסכמים שכאלה יבטיח גם לכם הסכם מיטבי שמנטרל את כל הקונפליקטים, הן בהווה והן בעתיד.

מה כוללים הסכמי הגירושין?

הסכם גירושין שיוצר עורך דין מומחה בתחום יכלול ראשית כל התייחסות מפורטת לפן הכלכלי. זוהי סוגיה נפיצה במיוחד שכן אם בעבר נהוג היה שהאישה היא זו שמגדלת את הילדים לאחר הפרידה באופן כמעט בלעדי והגבר משלם לה מזונות עבור ילדיו, הרי שכיום ביותר ויותר מקרים הגבר הינו שותף מלא לגידול הילדים, ובמקביל גם פערי השכר בין גברים לנשים אמנם עדיין קיימים אולם הולכים ומצטמצמים ובפרט ישנם מקרים שבהם האישה מרוויחה לא פחות מהגבר – ואת כל אלה חייב עורך דין גירושין לקחת בחשבון, כשבמקביל יש למצוא איזון בין הרצונות הלגיטימיים של שני הצדדים, כך שבנוסף לבקיאות מוחלטת בחוק נדרשת גם יכולת גישור גבוהה.

סוגיה משמעותית נוספת היא דרך גידול הילדים וגם על כך יש לתת את הדעת במסגרת ניסוח הסכם גירושין. עורך דין מיומן יידע לגשר גם על פערים בנוגע לנושא רגיש זה – למשל כשהאב רוצה שילדיו יתחנכו בבית ספר דתי ואילו האם מעדיפה חינוך חילוני.

השינויים המשמעותיים בחוק

השינויים החברתיים מייצרים גם שינויים משמעותיים בחוקים הרלוונטיים, ובפרט ישנו דיון ציבורי ער לגבי חזקת הגיל הרך – וגם על כך חשוב שאותו עורך דין גירושין ייתן את דעתו ויקפיד כמובן להתעדכן לגבי כל שינוי בחוק.