נעלי ספורט

נעלי ספורט הם פריט המצוי בארון הנעלים של רוב הציבור. מי שעוסק באופן אינטנסיבי בסוגים שונים של ספורט משתמש בהן באופן תדיר ולכן גם רוכש כמה זוגות של נעלי ספורט חדשות מעת לעת כשהישנות מתחילות להתבלות.

חנויות ספורט

קיימים בארץ מספר יבואנים מובילים המייבאים את המותגים המובילים לישראל. רוב נעלי הספורט המוצעות בחנויות השונות או באתרי האינטרנט הן נעליים איכותיות שיוצרו בטיב מעולה לנוחות הספורטאים.

רכישת נעלי ספורט

כל אדם מכיר את מגבלות רגליו ועל פי הנתונים הללו, הוא יודע אילו נעלי ספורט נוחות עבורו ואילו נעלי ספורט מכבידות עליו בעת אימוני הספורט ולכן עדיף של ירכוש סוג זה. לכל אחת מהחברות העוסקות ביצור נעלי ספורט יש את האימום שלהם והוא לא מתאים לכל אחד.

למי שיש פלטפוס, רגליים רחבות או כל בעיה אחרת, כבר יודע אילו אימומים של אילו חברות מקצועיות מתאימים לו והוא ירכוש רק אותן.

נעלי ריצה

ענף נפרד בתוך קטגורית נעלי הספורט הוא תחום נעלי הריצה. מדובר בנעליים ייעודיות בעלות תכונות מיוחדות, חלקן מתאים לריצה רגילה וחלקן לריצת שטח.

הרבה מאד משאבים הושקעו במחקרים רבים לאורך שנים כדי לייצר את המרחב האופטימלי בתוך הנעל כך שיהיה נוח לכל אצן במהלך אימוני הריצה.

הסוגים השונים של נעלי הריצה

  • נעלי ריצה – נעליים בעלת בולמי זעזועים ייחודיים ושיפוע התואם את המרחק בין העקב לפנים הנעל. לכן היא מתאימה לריצות ארוכות
  • נעלי שטח – נעליים חזקות במיוחד המיועדות לריצות בשטח, על צמחיה, אבנים ובדרכי כורכר. בחלק העליון קיימת גפה עמידה ובחלק התחתון בולמי זעזועים ייחודיים המתאימים לריצות בשטחים אלו כדי למנוע עד כמה שאפשר נפילות ופציעות.
  • נעלי תחרות – נעליים בעלות משקל נמוך מאד המתאימות לריצה תחרותית כדי שהרגלים ינועו בקלילות ויצליחו לגמוע מרחקים במהירות שיא.

מי צריך נעלי ספורט

מגיל צעיר, הילדים זקוקים לנעלי ספורט בשיעורי הספורט בגן ובבית הספר, בחוגי הספורט ובמשחקי הכדור השונים במגרשים השכונתיים.

כל מי שמבצע אימוני ספורט במכוני הכושר, בצעידות היומיות בעיר כדי להישאר בכושר וכל העוסקים בכל ענפי הספורט כתחביב משמעותי בשעות הפנאי.