מדרסים

עבור ספורטאים – במגוון רחב של ענפי ספורט ובין אם מדובר בחובבנים או במקצוענים – מדרסים הם פריט שהוא כמעט חובה. הם מצמצמים במידה ניכרת את הסיכון להתרחשות פציעות ספורט שונות (נקעים, דלקות ועוד), ולמי שכבר סובל או סובלת מפגיעה שכזאת מסייעים מדרסי ספורט לשוב לשגרת האימונים תוך זמן קצר ככל האפשר. חשוב מאוד להתאים את המדרס לסוג הפעילות הספורטיבית שבה עוסקים.

מדרסי ריצה

פעולת הריצה מטבעה מייצרת זעזועים רבים למפרקים, לשרירים, לגידים ולרצועות. בעיה נוספת שעלולה להיווצר היא נקע, עקב קריסה של הקרסול החוצה או פנימה. גם כאבים בעצם השוק (תופעה שנקראת שין ספלינט) הם פציעת ספורט נפוצה אצל רצים. מדרסי ריצה נכונים הם כאלה שמותאמים ספציפית למבנה כף הרגל של האדם על-מנת להבטיח חלוקת עומסים מאוזנת ומדויקת.

מדרסים לכדורסלנים

אצל כדורסלנים עיקר העומס הוא על הברכיים והבהונות, ועוד דגש שחייבים לתת עליו את הדעת הוא הניתורים הרבים והנחיתות על המשטח הקשה, שעלולים ליצור נזק מצטבר. בהתאם מדרסים לכדורסלנים חייבים לתמוך באזור העקב, לספק תמיכה משמעותית בקשתות של כפות הרגליים, לכלול ריפוד בכריות האצבעות ולחזק את האזור שמתחת לכריות הבהונות (שרגיש מאוד לניתורים ולזעזועים).

כדורגל

הפעולות העיקריות שהופכות שחקני כדורגל למועדים לפציעות הם הספרינטים, שינויי הכיוון המהירים ושינויי המהירות. כמו כן גם כדורגלנים מנתרים לעתים, רצים לאחור ובאופן כללי מפעילים עומס בלתי מבוטל על כפות הרגליים ועל אזורים אחרים בגוף.

מדרסים לכדורגלנים חייבים למנוע נקעים, לשפר את היציבה, להעניק מקסימום כוח מתפרץ, לאפשר עצירה בבת אחת ושינוי כיוון מהיר וכן לנעול את כף הרגל בזמן מסירה או בעיטה (כדי שהדיוק יהיה מרבי). לשם כך מיוצרים מדרסי כדורגלנים מחומרים קלים וגמישים, המבנה שלהם צר ודק (כדי שיוכלו להיכנס לנעליים הייעודיות לפעילות ספורטיבית זאת) ולהיות עמידים במיוחד.

רכיבה על אופניים

גם במהלך רכיבה על אופניים כפות הרגליים נמצאות בסיכון מסוים. בפרט עלולה להיווצר דלקת בעצמות הססמואידים (שמתחת למפרק הבוהן), נימול בכפות הרגליים ודלקת בגיד האכילס. בדומה לריצה, גם עבור רכיבה על אופניים המדרסים הטובים ביותר הם אלה המיוצרים בהתאמה אישית.