פסוריאזיס היא מחלת עור כרונית שעלולה לפגוע במידה ניכרת באיכות החיים של מי שסובל ממנה. טיפול טבעי בפסוריאזיס בראשל"צ, על בסיס צמחי מרפא, מקל על הסבל ויורד אל שורשי המצוקה במטרה להוביל לשינוי לטובה הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך.

מהי פסוריאזיס ומהם הסימפטומים העיקריים של המחלה?

פסוריאזיס הינה מחלה אוטו-אימונית שכולל התרבות מופרזת של תאי עור חדשים, בקצב של פי 1000 מהרגיל. בשל כך נוצרים עודפי עור שגורמים לגירוד, דלקות, פגיעה במראה החיצוני ובדימוי העצמי, מתח רב ועוגמת נפש ניכרת. נגעי העור עשויים להופיע בקרקפת, בקפלי גוף, בגב, בכפות הידיים והרגליים או בצורה של תפרחת במקומות שונים בגוף. שכיחות התופעה היא 3-4%.

טיפול בפסוריאזיס בראשון לציון עשוי לצמצם במידה ניכרת את שכיחות והיקף התרחשות התופעות הנ"ל. חשוב לציין כי הרפואה עדיין לא יודעת מהם הגורמים המדויקים למחלה – ישנו יסוד גנטי, ובנוסף גורמים להתפרצויות שלה רעלים שהגוף סופג, קושי לעכל חלבונים מן החי ותזונה לא נכונה באופן כללי, קשיים רגשיים וחוסר איזון הורמונלי – ולכן הטיפול בראשון לציון בפסוריאזיס לא מעלים את המחלה (אם כי כן מצליח לגרום לה לא לבוא לידי ביטוי אלא להישאר רדומה).

טיפול בפסוריאזיס בראשון לציון – היתרונות של צמחי המרפא

טיפול בפסוריאזיס בראשון לציון עשוי להתבסס על קרניים אולטרא-סגולות (שעלולות להוביל ללא מעט תופעות לוואי), על קורטיזון (שאינו מומלץ לשימוש קבוע לטווח ארוך ועל כן מוגבל בפעולתו) ובמקרים חמורים על חלבונים ייעודיים. אופציה נוספת, כדאי במיוחד, היא טיפול טבעי בפסוריאזיס.

טיפול זה מבוסס על צמחי מרפא ועל תזונה מאוזנת ומיטבית. בנוסף ניתן לשלב גם דיקור סיני. בחירת צמחי המרפא מותאמת ספציפית לכל אדם, שכן ישנם הבדלים בין חולי פסוריאזיס שונים וחשוב למצוא את הפתרון הטוב ביותר לכל אחד ואחת. צמחי המרפא נבחרים כך שיובילו לאיזון פנימי ולשקט נפשי, ינטרלו רעלים שקיימים בגוף ויחזקו את מערכת החיסון.

דגש נוסף של טיפול בפסוריאזיס בראשון לציון באופן טבעי הוא התזונה ובפרט צמצום כמות הפחמימות הפשוטות בתפריט והמרת חלבונים מן החי בחלבונים בריאים מן הצומח.