חקירה במשטרה

חקירה במשטרה היא אף פעם לא חוויה נעימה או אפילו רצויה. אבל לעתים אנו נדרשים להגיע וחשוב לדעת כיצד להתנהל. כאן נסביר בדיוק כיצד עליכם להתנהל אם זומנתם לחקירה!

חקירה במשטרה – המשמעות

ישנן סיבות רבות, בגינן עלולים לזמן אתכם לחקירה במשטרה. למעשה, הנחקר לא תמיד יודע למה זימנו אותו, משום שהוא חף מפשע ואין לו כל קשר לאירוע המדובר. מה שבטוח הוא, שאם זומנתם לחקירה, אין זה משנה אם אכן עברתם על החוק או לא, עליכם להתנהל באופן שלא יכניס אתכם לצרות גדולות עוד יותר!

הפעולה הראשונה

הדבר הראשון שעליכם לעשות במידה וזומנתם לחקירה הוא לבדוק על מה בדיוק רוצים לחקור אתכם ומה בדיוק רוצים לבדוק אתכם לגבי האירוע המדובר. השלב הבא, שצריך לבוא בסמיכות לבדיקת עניין החקירה הוא התייעצות עם עורך הדין שלכם. זהו שלב, שאסור לוותר עליו בשום אופן ועל הסיבות לכך נרחיב מיד.

החשיבות של ההתייעצות

כאמור, לקראת חקירה במשטרה, חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין ומן הראוי שנסביר מדוע. ובכן, גם אם אתם לגמרי בטוחים שמדובר על תשאול תמים, אין לכם אפשרות לדעת מה באמת עומד מאחורי זימון זה. חשוב גם לזכור, שמי שחוקר אתכם הוא איש מקצוע מיומן ותפקידו הוא להוציא מידע מהנחקרים שלו ולקרוא בין השורות. עורכי דין מנוסים, יודעים כיצד לתדרך את הנחקרים לקראת החקירה ולהסביר להם את כל הזכויות שלהם.

עורך הדין המתאים

לא כל עורך דין יכול לעזור לכם במקרה של חקירה במשטרה. עורך דין לענייני משפחה, מקצועי ככל שיהיה, הוא מקצועי בתחומו ולא בתחומים אחרים. לכן, במידה ואתם מזומנים לחקירה, עליכם ליצור קשר עם עורך דין פלילי. בהחלט יתכן, שאינכם מכירים עורך דין פלילי כשמגיע הצורך ולכן חשוב לדעת כיצד לבחור את המתאים לכם ביותר. אם כן, חשוב לבדוק את הניסיון שלו ואת רמת המקצועיות שלו. את זאת ניתן לעשות בשיחת טלפון פשוטה, במהלכה תוכלו לחוש תחושת ביטחון מדבריו המקצועיים ומהדרכתו.