חימר ירוק

עולם הקוסמטיקה מתפתח בצעדי ענק, ובפרט מגלה עוד ועוד חומרים שעושים לנו טוב ועוזרים לנו להיראות טוב יותר. אחד מהם הוא החימר הירוק – חומר טבעי ואפקטיבי להפליא. חימר ירוק משתלב היטב באחת המגמות הבולטות בתחום האסתטיקה וטיפולי היופי, העדפת המוצרים הטבעיים על פני כימיקלים שונים שכידוע עלולים גם להזיק ולא רק לשדרג את החזות החיצונית שלנו, ובנוסף הוא בעל יתרונות מובהקים בפני עצמו.

מה מכיל חימר ירוק?

החימר הוא חומר שמשמש את המין האנושי למטרות רבות ומגוונות, כולל טיפולי יופי. האינדיאנים ביבשת אמריקה וגם האבורג'ינים, אותם שבטים שחיו באוסטרליה כבר לפני עשרות אלפי שנים ובזכות הניתוק המוחלט משאר בני המין האנושי פיתחו תרבות ייחודית ומרתקת, ידעו להפיק מהחימר מסיכות פנים טבעיות ואפקטיביות מאוד – וכיום גם הקוסמטיקה המודרנית מנצלת את היתרונות הרבים של החימר הירוק.

הסיבה לאפקטיביות הגבוהה של חומר זה היא עשרות המינרלים החיוניים שנמצאים בחימר. ביניהם: אשלגן, סידן, מגנזיום ונתרן.

מהן הפעולות העיקריות שמבצע החימר הירוק?

בזכות שלל המינרלים שיש בו מבצע חימר ירוק מספר פעולות בעלות ערך רב לעור שלנו.

פעולה אחת היא ניקוי עמוק של העור, פעולה שנייה היא ספיחת רעלים שמצטברים בין הנקבוביות בגלל זיהום האוויר (שהולך ומחמיר בעידן המודרני) וגם עקב תזונה לא נכונה (בעיה נפוצה מאוד נוספת במאה ה-21, למרות המודעות הגבוהה לחשיבות התזונה המאוזנת וגם לגבי אילו מאכלים אכן בריאים עבורנו).

פעולה שלישית חשובה היא הגברת זרימת הדם – בזכות שיפור זה מגיעה כמות גדולה יותר של חמצן לכל תא ותא, וחמצן כידוע מחולל פלאים בכל ההיבטים כולל זה האסתטי.

הרגעה ושיקום

באופן כללי ניתן לומר שמסיכת חימר ירוק היא מרכיב מושלם לטובת טיפול הרגעה לעור וגם כשנדרש שיקום יסודי של עור פגום. במקרים של אקנה החימר הירוק יכול לשנות את המצב לטובה באופן משמעותי, וגם במקרים אחרים של זיהומים.

חשוב להדגיש שהחימר עלול לייבש את העור בגלל יכולת ספיחת המים החזקה שלו, ולכן מומלץ לעבור טיפולים שמבוססים על חומר זה אך ורק במקומות מקצועיים שישלבו אותו עם מרכיבים נוספים שיחזירו לעור את הלחות החיונית עבורו.