התקנת דשא סינטטי

רוצים דשא סינטטי לחצר הבית שלכם? כאן נסביר על כל השלבים של ההתקנה שלו!

לפני הכל – למה דשא סינטטי?

לפני שנסביר על שלבי ההתקנה שלו, חשוב להבין למה בכלל כדאי לבחור דווקא בדשא הסינטטי ולא בדשא הטבעי. אם כן, כאשר מדובר על דשא טבעי, הרי שהוא דורש תחזוקה שוטפת ואילו מהדשא הסינטטי אפשר פשוט ליהנות בלי לעבוד בשבילו. חלק נכבד באותה תחזוקה של הדשא הטבעי בא לידי ביטוי בהשקיה מותאמת לתנאי מזג האוויר. הדשא הסינטטי לא זקוק לכך ולכן הוא חוסך הרבה מים והרבה כאב ראש.

אפיון ובחירה

השלב הראשון בהתקנת דשא סינטטי הוא אפיון של השטח ובחירת סוג הדשא הרצוי. האפיון של השטח כולל בדיקה של גודל השטח, צורתו ושימת לב לפרטים קטנים, שיכולים להשפיע בדרך כזו או אחרת על ההתקנה והשימוש. בחירת הדשא נעשית, בין היתר, בהתאם לאפיון שבוצע, בהתאם לגוון והמרקם של הדשא ובהתאם לתקציב שהועמד לצורך התקנת דשא סינטטי.

הכנת השטח

שלב הכנת השטח הוא השלב, שבו מתחילה העבודה על ההתקנה עצמה. בשלב זה מבוצע ניקיון יסודי של השטח מצמחים שונים, מאבנים או כל מה שעלול להפריע להתקנה. לאחר מכן תפוזר על השטח הרצוי שכבה מונעת נביטה, על מנת למנוע נביטה של צמחים בשטח המכוסה ומילוי חצץ ליצירת משטח אחיד ונעים למגע ולמראה.

ההתקנה עצמה

לאחר אפיון השטח, בחירת הדשא הרצוי והכנת הקרקע לקראתו, מגיע השלב של התקנת דשא סינטטי בפועל. בשלב זה הדשא הסינטטי יותאם לתנאי השטח. לדוגמה, אם יש עצים במרכזו, בריכה וכדומה או אם השטח הוא בעל צורה מיוחדת. לאחר מכן יונחו משטחי הדשא הסינטטי על הקרקע ויודבקו אליה לאחר סידורם באופן כזה, שייצרו מראה אחיד בכל השטח.

לסיכום

התהליך של התקנת דשא סינטטי בנוי משלבים, שכולם נועדו ליצור את המראה הטבעי והאחיד הרצוי לכל מי שבוחר להתקין את הדשא הסינטטי אצלו בחצר. יחד עם זאת, מדובר על תהליך קצר יחסית וכל עוד הוא נעשה על ידי אנשי מקצוע, הוא מוביל לתוצאות מרשימות לכל הדעות!